O nas

Jesteśmy wspólnotą Oazową działającą przy Parafii św. Urbana w Kobiernicach.
Jest nas całkiem sporo, bo około 30. Nasz moderator to ks. Jan Franc, a głównym animatorem „trzymającym władzę” jest an. Jacek Droździk. Nasza wspólnota podzielona jest na diakonie oraz stopnie, do których przynależność zależy od wieku, ale i od przygotowania duchowego. Porządkiem w naszej salce zajmuje się Diakonia Organizacyjna. O modlitwę i przygotowanie adoracji dba Diakonia Modlitwy, a przygotowaniem liturgii zajmuje się animator liturgiczny – Gabryś Drabek. Przygotowanie oraz prowadzanie śpiewu jest naturalnie zadaniem naszej Diakoni Muzycznej, którą kieruje an. Jacek Droździk. Nad promocją naszej Oazy w sieci czuwa Diakonia Internetowa (an. Iza Kaczkowska i Filip Sędziak).

Najmłodszą grupą wiekową jest Oaza Nowej Drogi. Jest to grupa skupiająca młodzież, która osiągnęła wiek VI klasy szkoły podstawowej. Oazę Nowego Życia tworzą ludzie, którzy przeszli etap formacyjny OND i pragną przyjąć Chrystusa jako osobistego Zbawiciela i Pana. 3 stopień OND prowadzi Ania Pająk, 2 stopień ONŻ (chłopcy) an. Maciej Droździk, a 2 stopień ONŻ (dziewczyny) an. Marta Kołodziejczyk. Młodzież z OND i ONŻ spotyka się raz w tygodniu, w piątek o godzinie 19:00. Najpierw odbywają się spotkania formacyjne w grupach, a po nich następuje wspólny śpiew, który prowadzi an. Jacek Droździk. Na koniec naszego piątkowego spotkania ks. Jan prowadzi krótką katechezę dla wszystkich grup..

Oprócz śpiewu i spotkań w grupach, w każdą trzecią niedzielę miesiąca spotykamy się na uroczystej Mszy Świętej, na której śpiewamy psalm, czytamy komentarze do czytań oraz modlitwę wiernych. Również w każdy pierwszy piątek miesiąca prowadzimy adorację Najświętszego Sakramentu, a w listopadzie na cmentarzu modlitwę za zmarłych.

Grudzień jest miesiącem radosnego oczekiwania na Narodzenie Pańskie, natomiast Wielki Post jest dla naszej wspólnoty czasem refleksji, zadumy oraz prowadzenia w każdy piątek Drogi Krzyżowej dla młodzieży. Podczas Triduum Paschalnego w Wielki Czwartek prowadzimy Godzinę Świętą, a w Wielki Piątek o godzinie 24:00 Drogę Krzyżową.
Czerwiec jest miesiącem, który przypomina nam, iż nasze spotkania formacyjne dobiegają końca. W tym czasie niektórzy już co prawda myślami są na rekolekcjach wakacyjnych, jednak zanim to nastąpi, uczestniczymy w uroczystej Mszy Świętej, którą odprawia ks. Jan. Słuchamy kazania, śpiewamy, a później tylko całusy na pożegnanie i przerywamy naszą działalność na dwa długie miesiące. Jest to okazja, aby trochę od siebie odpocząć i znów z zapałem spotkać się we wrześniu na pierwszej uroczystej Mszy z okazji rozpoczęcia nowego roku formacyjnego w naszej parafii.

Warto również nadmienić, że co roku z naszym księdzem wyjeżdżamy na trzydniowe dni skupienia, które integrują i w sposób duchowy wzbogacają naszą grupę. Równie często wychodzimy w góry, aby się wyciszyć oraz podziwiać piękno przyrody.


Jak widać, przez tyle długich lat działalności Oazy ani trochę nie osłabł nasz zapał, ani do modlitwy, ani do zabawy. W naszej wspólnocie osiągnęło już dojrzałość chrześcijańską jedno pokolenie i teraz, choć są to już ludzie dorośli, niejednokrotnie posiadający już swe rodziny… dalej są z nami!
Mamy nadzieję, iż przed nami następne lata wspólnej modlitwy i zabawy!:)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *